Články

Ušetrite aj 50% nákladov výmenou starého kotla za kondenzačný kotol

Rozmýšľate o výmene kotla? Nečakajte na to, kedy vám vypovie váš starý kotol. Ak porovnáme vysokú účinnosť kondenzačného kotla s vymieňaným 10– až 15-ročným kotlom so zastaranou technológiou, tak úspora je veľmi významná a môže dosahovať 30 – 50 %. Ak je porovnanie robené s dnešnými kotlami tradičnej konštrukcie, t. j. „turbo“ alebo „do komína“, tak úspora je asi 10 – 30 %.

Veľkosť úspory pri použití kondenzačného kotla veľmi ovplyvňuje typ použitého vykurovania, či je komplet vysokoteplotný (radiátory), kombinovaný (radiátory + podlahové vykurovanie), alebo nízkoteplotný (podlahové vykurovanie). Zefektívnenie vykurovania je možné dosiahnuť vyregulovaním vykurovacieho systému a zlepšením tepelno-izolačných vlastností vášho domu, napr. izolovanie domu, tesnenie okien, vchodových dverí.

Výhody kondenzačného kotla

Vyššia účinnosť a dokonalejšia regulácia – úspory minimálne 10 % nákladov;
návratnosť investície – už po 4 – 5 rokoch prevádzky kondenzačného kotla v prípade, ak je kotol a vykurovací systém správne nadimenzovaný a dom dostatočne zateplený;
správne použitie – kondenzačné kotly pracujú s nižšou teplotou vody vo vykurovacích systémoch a samé si regulujú potrebný výkon na vykurovanie a ohrev TÚV;
ekologická prevádzka – hodnoty emisií sú oveľa nižšie.

Kondenzačné kotly využívajú zvyškové teplo zo spalín, ktoré by v prípade obyčajného kotla odchádzalo nevyužité do komína. Pri prevádzke kondenzačné kotla sa uvoľňuje tzv. kondenzačné teplo, ktoré sa opäť zavedie do vykurovacieho systému. Takto sa dosiahne účinnosť nad 110 % v porovnaní s klasickými typmi kotlov. Použité špičkové materiály a dômyselná technológia zaručujú dlhú životnosť, vysokú účinnosť, nízke emisie, a tak šetria nielen palivo, ale aj životné prostredie.

Získajte bezpečnú, úspornú a spoľahlivú prevádzku vašej domácnosti

Cenová politika firmy Enertop je nastavená tak, aby sme našim zákazníkom prinášali vysokú kvalitu za najlepšiu možnú cenu. Nakupujeme priamo u výrobcov, aby sme predišli kumulovaniu cien. Vďaka našej konkurenčnej výhode vám vieme zabezpečiť kondenzačný kotol za najvýhodnejšiu cenu na trhu.

Radi vám odporučíme najvhodnejší systém vykurovania a pripravíme vám cenový návrh k obojstrannej spokojnosti.

Ak máte záujem dozvedieť sa viac, s radosťou sa podelíme o našu odbornosť, cenné skúsenosti a tipy, ktoré vás určite oslovia. Vyplňte kontaktný formulár.