Aktuality, Články

Priestorová regulácia tepla: Spoznajte systém NEA SMART 2.0

S NEA SMART 2.0 reguláciou získate tepelnú pohodu a zefektívnenie podlahového kúrenia. Ak máte alebo sa chystáte mať podlahové kúrenie, inteligentný systém NEA SMART 2,0 by vás mal zaujímať. Využite smart riešenie na zlepšenie priestorovej regulácie tepla.

Ako funguje priestorová regulácia tepla pri podlahovom kúrení?

V každej obytnej miestnosti je osadený regulátor, ľudovo označovaný aj termostat. Regulátor ovláda elektrický pohon osadený na rozdeľovači, s ktorým je spravidla káblovo prepojený. Ak je v miestnosti chladno, pohon je otvorený a do miestnosti prúdi vykurovacia voda do rúrkových okruhov podlahovky. V momente, keď už je v miestnosti dostatočne teplo, regulátor pohon uzavrie.

Podlahové kúrenie je veľmi zotrvačný systém, ktorý dlho nabieha a vypína sa, bežné termostaty preto spôsobia vysoké výkyvy teplôt, čo je pravý opak tepelnej pohody. Šikovne naprogramovaný regulátor, ako napríklad Nea Smart 2.0 od Rehau, s týmto javom počíta, preto výkyvy teplôt elegantne žehlí pomocou špeciálne vyvinutého PWf goritmu a navyše
sa postupne učí a sám sa zdokonaľuje.

NEA SMART 2.0 – vaše riešenie priestorovej regulácie tepla

Smart horne je niečo, čo so sebou prináša komfort i funkčnosť. Tento modulárny systém koncipovaný pre plošné vykurovacie a chladiace systémy od malých obytných stavieb až po stredne veľké komerčné budovy v sebe spája oba tieto prívlastky.

Okrem toho, že sa vám postará o správne nastavenie vykurovacieho systému, vďaka svojej inteligentnej technológii Geofencing zabezpečuje aj energetickú efektívnosť a úsporu až 20 % energie. Funkcia Amazon Alexa zasa prináša možnosť nastavenia teploty komfortne cez hlasové ovládanie. Centrálny prvok regulácie, tzv. base alebo základňa disponuje hybridnou technológiou pre káblové aj bezkáblové riešenie, dokonca aj v rámci tej istej inštalácie. Nastavenie požadovanej teploty alebo zmenu prevádzkového režimu môže užívateľ ovládať priamo regulátorom. Pre ďalšie nastavenia lepšie poslúži aplikácia pre smartfón alebo tablet (Apple aj Android) dostupná všade, kde je internetové pokrytie. Pridanou hodnotou celého systému je teda možnosť ovládania pomocou aplikácie takmer odkiaľkoľvek.

Hlavné výhody, ktoré prináša priestorová regulácia

  • Kontrolujte teplotu vo všetkých obytných miestnostiach pomocou nových dizajnových regulátorov Nea SMART 2.0 H Získate nad podlahovkou výrazne lepšiu kontrolu a presne nastavíte teplotu v každej miestnosti.
  • Vyžehlí nedostatky v základnom hydraulickom nastavení podlahového vykurovania.
  • Ušetríte ďalších 10 % nákladov na vykurovaní pri minimálnej investícii naviac.
  • Vďaka pripojeniu na internet a aplikácii pre váš mobil či tablet navyše máte vašu podlahovku na dosah vždy a odkiaľkoľvek. Dokonca aj cez hlasové povely v Amazon Alexa a dokáže omnoho viac cez zabudované smart horne funkcie.

Zažite efektívne vykurovanie a chladenie

Každý odborník na vykurovanie potvrdí, že základom dobrej regulácie podlahovky je vhodná ekvitermická krivka nastavená na zdroji (plynovom kotli, tepelnom čerpadle a pod.). Zároveň je potrebné presne nastaviť množstvo prúdiacej vykurovacej vody do konkrétneho okruhu, t. j. miestnosti, aby ho bolo dostatok na vykúrenie, avšak nie prebytok. Toto hydraulické vyregulovanie stanovuje projekt spolu s maximálnou vykurovacou teplotou.

Podľa našich skúseností však samotná ekvitermika a základné hydraulické vyregulovanie podlahovky nestačia. Dôvodom je, že realizácia sa často odchýli od projektu, prípadne projekt neexistuje vôbec. Odhadnúť potom správne nastavenie ekvitermiky a hydrauliky je potom sizyfovskou úlohou na niekoľko vykurovacích sezón. Priestorová regulácia toto finálne nastavenie zvláda vynikajúco, navyše ušetrí ďalšie náklady na prevádzku vykurovania.

NEA vás dostane aj svojím nadčasovým dizajnom v dvoch farebných prevedeniach – v nenápadnej bielej alebo elegantnej čiernej. Samotné uvedenie do prevádzky pri jednoduchých inštaláciách a následná manipulácia je intuitívna a ľahko si ju osvojíte. Firma ENERTOP je autorizovaným servisným partnerom REHAU k dispozícii na celom území SR.

Neváhajte sa na nás kedykoľvek obrátiť.