Nezaradené

Novostavby či rekonštrukcie? Aké vykurovanie si vybrať?

Plánujete stavať rodinný dom alebo ste už v procese jeho výstav-by? Prípadne, uvažujete o zásadnej rekonštrukcii domu, v ktorom už roky bývate? Jednou z dôležitých tém, ktorou by ste sa určite mali zaoberať, je spoľahlivé riešenie vykurovania, chladenia a prípravy teplej vody.

Ide totiž o otázku, ktorá môže zásadne ovplyvniť komfort vášho bývania. Jednou z moderných a cenovo prijateľných možností, je tepelné čerpadlo Protherm GeniaAir Split typu vzduch/voda (s oddeleným chladivovým okruhom). Viete, vďaka čomu sa hodí do novostavieb i na modernizácie?

Jednoduchá inštalácia

To, čo presvedčí mnohých majiteľov domov pre tento druh vykurovania, je najmä rýchla a jednoduchá inštalácia tepelného čerpadla typu vzduch/voda. Druhým zásadným faktorom je flexibilita, pokiaľ ide o umiestnenie zariadení v dome i mimo neho. Systém pozostáva z tepelného čerpadla GeniaAir Split (s energetickou triedou A+++), ktoré sa najčastejšie nachádza na podstavci vonku v záhrade, na streche garáže alebo sa zavesí na stenu domu. Táto vonkajšia jednotka svojim dizajnom a malými rozmermi nezaberie veľa miesta a nenaruší ani vonkajší vzhľad domu či záhrady. Vnútorná jednotka zvykne byť umiestnená v interiéri domu, najčastejšie v pivnici, na chodbe či v technickej miestnosti. Tvorí ju hydraulický modul GeniaSet, ktorý obsahuje komponenty potrebné pre jednoduché uvedenie systému do prevádzky. Jeho súčasťou je tiež zásobník teplej vody s objemom 190 I.

Riešenia šité na mieru

Medzi bežné požiadavky väčšiny domácností patrí vykurovanie v chladných mesiacoch roka, príprava teplej vody po celý rok a chladenie v lete. Toto všetko dokáže tepelné čerpadlo hravo zabezpečiť. Pokiaľ’ ide o prípravu teplej vody, zabudovaný 190 I zásobník dokáže pokryť’ bežné nároky štvorčlennej rodiny na teplú vodu. To znamená, že zabezpečí 250 I zmiešanej vody s teplotou 45°C. Pri vyšších nárokoch na teplú vodu sa namiesto hydraulického modulu (rozmermi podobného bežnej chladničke) inštaluje závesný hydraulický modul, ku ktorému môžete pripojiť externý zásobník s objemom až do 500 I. Výsledkom je dokonalý komfort s teplou vodou.

Jednoduchá inštalácia tepelného čerpadla GeniaAir Split vzduch/voda

Do nížin, kotlín i hôr

Jednou z najpodstatnejších informácii je tá, že zariadenie GeniaAir sa osvedčilo u novostavieb aj u rekonštrukcií vďaka výstupnej teplote vody až 62°C. Vyhľadávané je tiež kvôli nízkym nákladom na prevádzku. Zaváži aj fakt, že systém tepelného čerpadla dokáže veľmi spoľahlivo fungovať pri vonkajšej teplote od -20°C až do 43°C. Pre zabezpečenie spoľahlivej kvality sa GeniaAir Split vyrába v Európe a každé zariadenie je starostlivo testované už v procese výroby. A čo je dôležité, toto tepelné čerpadlo je nielen šetrné k životnému prostrediu, ale aj prekvapivo tiché. Patrí k najtichším tepelným čerpadlám vzduch/voda na trhu. Už vo vzdialenosti pár metrov od čerpadla je jeho zvuk takmer nebadateľný. Je preto vhodné aj pre rodinné domy, ktoré sa nachádzajú v hustej radovej zástavbe.

www.protherm.sk