Články

Vyberte si správneho kúrenára. 5 tipov, ako na to.

  1. Ak sú pre vás parametre uvedené v technickej správe produktu smerodajné, zamysleli ste sa niekedy nad tým,  že by to bolo inak?

Môže sa stať, že vybočíte zo štandardu, ktorý je v technickej správe výrobku opísaný, a tepelné straty sa výrazne zvýšia. Do rodiny vám pribudne nový člen, zmeníte nastavenie, aby vyhovovalo celej vašej rodine a vtedy nastane skúška systému, či podmienky, za ktorých ste ho kupovali, ostanú zachované. Norma je jedna vec, ale realita je vec druhá. Ak budete prekračovať limity vo vašej domácnosti, oplatí sa vám investovať čas do výberu spoľahlivého a dobrého kúrenára.

2. Chcem si navýšiť teplotu, avšak v projektovej dokumentácii je uvedených len 20 °C, na ktoré sa môj domov vykúri za prijateľný čas.

To je skvelé. Ak však chcete zvýšiť teplo domova, kúrenie je potrebné nadimenzovať tak, aby bol zabezpečený jeho plynulý chod. Ak máte kúrenie nastavené jednotne a chcete ho zmeniť, samozrejme, tepelný zdroj zvýši svoj výkon a zohreje váš priestor na požadovanú teplotu, ale či to bude ešte dnes, alebo až zajtra, to sa dozviete až po odskúšaní. Prečo však podstupovať takéto riziko, keď si svoje predstavy a podmienky o teple vo vašom dome môžete dohodnúť vopred? Netrápte sa vy a ani vaše kúrenie. Je čas, aby kúrenie slúžilo vám, nie vy jemu.

3. Vyberte si kúrenie, ktoré sa nebude trápiť, nebude poddimenzované a nezníži každým dňom svoju životnosť.

Podlahové kúrenie by malo spĺňať parametre kvality za dostupnú cenu na trhu. Príliš nízka cena nie je zárukou spoľahlivých komponentov, ktoré budú vaše podlahové kúrenie tvoriť. Profesionáli v oblasti kúrenia sa zameriavajú na TOP kvalitu produktov a neustále vylepšujú svoje technologické postupy. Vyberte si firmu, ktorá sa bude zaujímať o vaše predstavy, sama ich naplní a poskytne vám aj pozáručný servis, či akékoľvek poradenstvo počas celej doby užívania ich produktu.

4. Podlahové kúrenie nie je auto, ktoré po rokoch vymeníte za novší model.
Je to systém, ktorý bude súčasťou vášho života dlhé roky. Dajte si záležať a vyberte si poctivého kúrenára, s ktorým budete nadmieru spokojný. Veď predsa, toto je rozhodnutie, ktoré by ste nemali nikdy ľutovať.

5. Kotolňa je dôležitejšia – ako si len viete predstaviť.
Kotolne sa odlišujú v závislosti od potrebných armatúr a príslušenstva, preto nie sú všetky rovnaké, aby sa zabezpečil plynulý chod práve tej vašej prevádzky. Sme certifikovanou firmou na Slovensku, a preto vám s radosťou uvedieme kotol do života s uplatnením záruky. Obráťte sa na nás!