Časté otázky

Všetko, čo ste chceli vedieť o našom podlahovom kúrení a ešte niečo navyše

ENERTOP Vám garantuje profesionálnu inštaláciu a bezproblémový chod zvoleného riešenia.

Nachádzate sa tu: Často kladené otázky

Cena nášho podlahového kúrenia je skutočne nižšia v porovnaní s kvalitou komponentov, ktoré používame. Ako výrobcovia sa zameriavame na TOP kvalitu produktov a neustále vylepšujeme svoje technologické postupy. Náš produkt patrí k najobľúbenejšiemu v Čechách a na Slovensku a je namontovaný vo viac ako 15 000 domácnostiach.
Podlahové kúrenie realizujeme za dostupnú cenu pre každého. Ponúkame vysokú kvalitu za unikátnu cenu. TOP HEATING sa radí k špičke na trhu spolu s REHAU. Ak nájdete nižšiu cenu podlahového kúrenia, môže to ovplyvniť viacero faktorov, ktoré vám po kúpe budú vadiť: pocit tepelnej pohody, rýchlosť nabehnutia požadovanej teploty v interiéri, prevádzkové náklady, životnosť celého systému s vykurovacím zdrojom v kotolni.
Ide o 5-vrstvovú konštrukciu potrubia PREMIUM RED – AL/PE-X 16×2 na zabezpečenie 100 % prenosu tepla, extrémnej odolnosti, životnosti až 100 rokov.

Samozrejme, spolupracujeme s viacerými dodávateľmi podlahového kúrenia ako HERZ, VIESSMAN, GIACOMINI. Keďže sme špecialisti v odbore a vychádzame zo skúseností a spokojných zákazníkov, zameriavame sa hlavne na produkty TOP HEATING.

Máte na výber:

  • Obľúbené podlahové kúrenie TOP HEATING/CLIMA COMFORT 2000 (izolačná a odrazová fólia IZOL NANO, 5-vrstvová konštrukcia potrubia PREMIUM RED – AL/PE-X 16×2 a príslušenstvo k podlahovému kúreniu).
  • alebo TOP HEATING/SUPER IZOL 3000 (izolačná a odrazová fólia SILVER NANO+, 5-vrstvová konštrukcia potrubia PREMIUM RED – AL/PE-X 16×2 a príslušenstvo k podlahovému kúreniu).
  1. Aké sú výhody podlahové kúrenia Top Heating?
  • Vysoké úspory – S podlahovým kúrením ušetríte. Vďaka ideálnemu rozvrstvenie teplôt dochádza k hromadeniu teplého vzduchu pri strope a chladného na podlahe.
  • Tepelný komfort – Tepelný komfort je zaistený vyššou teplotou v oblasti chodidiel a nôh. Tento komfort Vám zabezpečí iba podlahové kúrenie. Pri vykurovaní radiátormi je rozloženie tepla opačné a navyše spôsobuje vysokú cirkuláciu vzduchu.
  • Nízke prevádzkové náklady
  • Nerušivý estetický aspekt vo Vašom dome
Žiť celý život dospelých a detí na magnetickom poli vytvoreného elektrickým podlahovým kúrením je považované za rizikové pre dlhodobo zdravý organizmus. Podlahové teplovodné kúrenie je absolútne bez akéhokoľvek magnetického poľa a je pre ľudský organizmus čisté a zdravé. !!! Veď základom nášho tela je 70% vody a to už samo osobe hovorí čo je pre ľudský organizmus zdravé a prirodzené.
Samozrejme, ponúkame aj takúto alternatívu bez potrebných veľkých stavebných úprav. Kontaktuje nás!
Podlahové kúrenie je potrebné dôkladne nadimenzovať. Každý dom je iný, nasmerovaný na iné svetové strany. Rozhoduje orientácia okien, počet veľkých okien až po zem, tepelné straty domu. Či má dom tvar bungalovu alebo je poschodový, kde má umiestnenú kotolňu, prípadne iné požiadavky investora na vykurovaciu teplotu domácnosti od (20 °C – 24 °C). Cena vášho podlahového kúrenia môže zodpovedať cene kúrenia vášho suseda. My vám vytvoríme cenovú ponuku na mieru, aby komfort a pocit tepelnej pohody bol 100 %.

Bez problémov. Ide o doplnkovú službu, kedy si viete teplotu každej izby regulovať samostatne. Čím ušetríte a získate pre seba veľa výhod.

Pracujeme so všetkými dodávateľmi na zvislé a ležaté rozvody potrubia. Realizujeme vnútornú vodoinštaláciu z tvrdeného PP-RCT ale aj z plastohliníkových rozvodov REHAU. Najčastejšie si zákazníci vyberajú lacnejšiu alternatívu z PP-RCT. Vychádzame z potrieb zákazníkov, a preto sa im snažíme maximálne vyhovieť, aby vo finále boli spokojní.
Pracujeme so všetkými poprednými výrobcami kondenzačných kotlov na Slovensku. Priamo odoberáme kotly od výrobcov, a preto vám vieme poskytnúť priaznivé zľavy na zostavy plynového kotla so zásobníkmi teplej úžitkovej vody. Kotolne sa odlišujú v závislosti od potrebných armatúr a príslušenstva, preto nie sú všetky rovnaké, aby sme zabezpečili plynulý chod práve tej vašej prevádzky. Sme certifikovanou firmou na Slovensku, a preto vám s radosťou uvedieme kotol do prevádzky s uplatnením záruky.
Naše portfólio služieb je rozšírené aj o plynovú prípojku vedenú od plynovej skrinky až po rodinný dom. Náš revízny technik vám vypracuje revíznu správu, ktorá je podkladom pre SPP.
Určite, spolupracujeme s výrobcami a dodávateľmi tepelných čerpadiel na Slovensku. Vieme vám pomôcť pri výbere optimálneho riešenia pre váš rodinný dom. A podľa výberu tepelného čerpadla a jeho výkonu vám bude vydaná poukážka na štátnu dotáciu.
Samozrejme, vieme vám zabezpečiť efektívny nástroj na externé sledovanie nehnuteľnosti cez internet. Kedykoľvek a odkiaľkoľvek chcete. Tento systém umožňuje jasný a jednoduchý spôsob sledovania a ovládania vnútorných teplôt a teploty vody na dosiahnutie maximálneho tepelného komfortu.

Zaoberáme sa aj tvrdou vodou a úpravou pitnej vody.

O rozbor vody môžete požiadať tu – získate aj potrebné info, ako postupovať pri rozbore vody:

  1. Veterinárny a potravinový ústav v Dolnom Kubíne, tel. č.: 043/583 71 11
  2. Skúšobné laboratórium Prešov, Bajkalská 28, 080 01 Prešov, tel. č.: 00421/517719651

Na základe podkladov z vášho rozboru vám zabezpečíme najefektívnejšie a ekonomicky najlepšie riešenie pre úpravu vody v rodinných domoch a prevádzkach, a to použitie zmäkčovača.

Úprava pitnej vody metódy reverznej osmózy je najnovšou, najúčinnejšou a najlacnejšou metódou úpravy pitnej vody na kryštálovo čistú vodu najvyššej kvality.
Reverzná osmóza je filtračným zariadením určeným k filtrácii a produkcii čistej vody zbavenej všetkých škodlivín. 

Pre správne fungovanie reverznej osmózy musí byť povrch membrány pravidelne oplachovaný, aby sa na membráne nevytvorila súvislá vrstva, ktorá ju úplne znefunkční. Taktiež je nevyhnutný filter s aktívnym uhlím na odstránenie chlóru, pretože chlór poškodzuje membránu. 

V neposlednom rade je potrebné zabezpečiť mechanickú filtráciu, aby jemné nečistoty neupchali membránu.
Kúpa reverznej osmózy je ten najsprávnejší krok pre zdravie celej Vašej rodiny.