Články

Tipy pre novostavby: Najmodernejšie tepelné čerpadlá

Pre novostavby sa v súčasnosti otvárajú stále nové možnosti ako vyriešiť vykurovanie, chladenie a prípravu teplej vody. Ponúkame vám tipy na zariadenia z portfólia značky Vaillant.

Ovládanie cez smartfón

 
Osvedčili sa na vykurovanie, prípravu teplej vody a chladenie. Reč je o tepelných čerpadlách flexoCOMPACT exclusive so zabudovaným 185 I zásobníkom teplej vody. Využívajú jeden zdroj tepla podľa výberu (zem, vodu alebo vzduch). Dostupné
sú vo výkonových radoch 5, 8, 11, 15, 19 kW a majú novo vyvinutý vysokoúčinný chladivový okruh, ktorým dosahujú vysoké COP. Pochváliť sa môžu nemeckou kvalitou, nízkymi prevádzkovými nákladmi a dajú sa ovládať aj na diaľku – pomocou internetu, smartfónu a aplikácie. Majú označenie Green iQ, ktoré je určené len pre trvalo udržateľné, vysokoúčinné technológie. Sú mimoriadne tiché, vhodné pre novostavby aj modernizácie, do klasických i nízkoenergetických rodinných domov či pre menšie bytové domy.

 

Riešenie all-inclusive

 

U novostavieb sa v súčasnosti javí ako najvhodnejšia (pokiaľ ide o spotrebu energie) najmä kombinácia viacerých zariadení. Týmto faktom sa inšpirovali vývojári, ktorí navrhli priestorovo úsporné riešenie s jednoduchou inštaláciou. Nim je recoCOMPACT exclusive (3,5 a 7 kW), vnútorné tepelné čerpadlo typu vzduch/voda, zásobník teplej vody a centrálna vetracia jednotka s rekuperáciou tepla – v jednom spoločnom opláštení. V chladných mesiacoch roka v domácnosti zabezpečí komfortné vykurovanie, v lete chladenie, po celý rok prípravu teplej vody (225 I) a čerstvý vzduch. Toto zariadenie sa inštaluje výlučne do vnútra rodinného domu (nemá vonkajšiu jednotku), s prieduchmi cez obvodovú stenu. Jeho veľkosť je porovnateľná s veľkosťou šatníkovej skrine. Zvykne sa umiestniť do pivnice či do práčovne domu, uprostred steny alebo v rohu (stačí iba 10 cm vzdialenosť od steny). V mieste inštalácie pritom ušetrí až jeden štvorcový meter priestoru (v porovnaní so samostatne inštalovaným tepelným čerpadlom, zásobníkom TV, centrálnou vetracou jednotkou a všetkými potrebnými hydraulickými komponentmi).Taktiež patrí medzi výnimočne šetrné produkty z radu Vaillant Green iQ. Vďaka vysokej účinnosti a hermeticky uzavretému chladivovému okruhu má nízke prevádzkové náklady. Jeho modulačný kompresor s invertorovou technológiou neustále prispôsobuje výkon aktuálnemu tepelnému zaťaženiu rodinného domu. Centrálna vetracia jednotka disponuje dvojstupňovou rekuperáciou tepla, čím taktiež vznikajú úspory. Zároveň úzko spolupracuje so systémom tepelného čerpadla. Toto zariadenie patrí k jedným z najtichších vnútorných tepelných čerpadiel na trhu (vďaka systému SoundSafe), jeho hlučnosť je porovnateľná s modernou chladničkou. Ovládanie umožňuje inteligentný regulátor multiMATIC 700. Tepelné čerpadlo je zároveň pripravené na spoluprácu s fotovoltaickými systémami a inteligentnými elektrickými sieťami.

Ak máte záujem dozvedieť sa viac, s radosťou sa podelíme o našu odbornosť, cenné skúsenosti a tipy, ktoré Vás určite oslovia. Vyplňte kontaktný formulár.