Aktuality

Dotácia na výmenu kotla od firmy ENERTOP

Rozmýšľate o výmene kotla? Nainštalujte si kondenzačný kotol a šetrite už hneď!

Nečakajte na to, kedy vám vypovie váš starý kotol. Ak porovnáme  vysokú účinnosť kondenzačného kotla s vymieňanými 10– až 15-ročným kotlom so zastaranou technológiou, tak úspora je veľmi významná a môže dosahovať až 30 – 50 %. Ak je porovnanie robené s dnešnými kotlami tradičnej konštrukcie, t. j. „turbo“, alebo „do komína“, tak úspora je asi 10 – 30 %.
Veľkosť úspory pri použití kondenzačného kotla veľmi ovplyvňuje typ použitého vykurovania, či je komplet vysokoteplotný (radiátory), kombinovaný (radiátory  + podlahové vykurovanie), alebo nízkoteplotný (podlahové vykurovanie). Zefektívnenie vykurovania je možné dosiahnuť vyregulovaním vykurovacieho systému a zlepšením tepelno – izolačnými vlastnosťami vášho domu napr.: izolovanie domu, tesnenie okien, vchodových dvier).

Fakty o kondenzačných kotloch

  • Vyššia účinnosť a dokonalejšia regulácia – úspory minimálne 10% nákladov
  • Návratnosť investície – už po 4 – 5 rokoch prevádzky kondenzačného kotla v prípade ak je kotol  a vykurovací systém správne nadimenzovaný a dom dostatočne zateplený
  • Správne použitie – kondenzačné kotly pracujú s nižšou teplotnou vody vo vykurovacích systémoch a samé si regulujú potrebný výkon na vykurovanie a ohrev TÚV
  • Ekologická prevádzka – hodnoty emisií sú oveľa nižšie.

Kondenzačné kotly využívajú zbytkové teplo zo spalín, ktoré by v prípade obyčajného kotla odchádzalo nevyužité do komína. Pri prevádzke kondenzačné kotla sa uvoľňuje tzv. kondenzačné teplo, ktoré sa opäť zavedie do vykurovacieho systému. Takto sa dosiahne účinnosť nad 110% v porovnaní s klasickými typmi kotlov. Použité špičkové materiály a dômyselná technológia zaručuje dlhú životnosť, vysokú účinnosť, nízke emisie a tak šetria nielen palivo, ale aj životné prostredie.

Štátna dotácia 2020 na výmenu kotla až do 3000,- eur

Dotáciu na plynový kotol malo v roku 2020 získať až 10 000 domácností. Ministerstvo životného prostredia vyhlásilo výzvu zameranú na výmenu zastaraných spaľovacích zariadení v domácnostiach za ekologické kotly na zemný plyn.

Kto má nárok na podporu? Podmienkou na získanie tzv. kotlíkovej dotácie bude, že domácnosť vymení zastarané spaľovacie zariadenie na tuhé palivo, napríklad uhlie, za moderný plynový kotol so zmenou základne na nízkoemisné palivo.

Podľa prieskumu Slovenského hydrometeorologického ústavu a Štatistického úradu SR z roku 2017 až 90 % rodinných domov využíva ako tuhé palivo drevo, v menšej miere uhlie či iné palivá. Aj v prípade dreva však iba každá druhá domácnosť používa riadne vysušené drevo.

„Dokonca až 10 % domácností drevo vôbec nesuší a spaľuje ho mokré, čo predstavuje veľkú záťaž pre ovzdušie,“ upozornila Gabriela Fischerová, generálna riaditeľka sekcie zmeny klímy a ochrany ovzdušia ministerstva životného prostredia. Bližšie informácie k výzve: Výzva na predkladanie žiadostí o príspevok (OP KŽP). Aktuálne však v rámci danej výzvy nie je schválený žiaden projekt. Z uvedených dôvodov preto nie je v súčasnosti možné odhadnúť termín zverejnenia mechanizmu poskytovania príspevku pre domácnosti avšak je možné predpokladať, že bude podporená vykurovacia sezóna 2021/2022.

Vyberte si dotáciu alebo financovanie a získajte bezpečnú , úspornú a spoľahlivú prevádzku vašej domácnosti.

Cenová politika firmy Enertop je nastavená tak, aby sme našim zákazníkom prinášali vysokú kvalitu za najlepšiu možnú cenu. Nakupujeme priamo u výrobcov, aby sme predišli kumulovaniu cien. Vďaka našej konkurenčnej výhode Vám vieme zabezpečiť kondenzačný kotol za najvýhodnejšiu cenu na trhu.

Financovanie kotlov Protherm

Ak domácnosti doteraz odkladali výmenu starého kotla za nový, financovanie formou splátok predstavuje novú možnosť ako výmenu zrealizovať rýchlo a ľahko. Kondenzačné kotly značky Protherm sú dostupné na splátky za výhodných podmienok. Ak si vezmú nový kotol na splátky, pri investícii do 1 700 eur nebude treba dokladovanie o príjme a nepotrebujú ani ručiteľa.
Protherm im pritom garantuje aktuálne cenníkové ceny kotlov bez navýšenia. Financovanie je rozdelené na desať splátok. Do nich môžu zahrnúť nielen kotol, ale aj regulátor, inštaláciu a uvedenie do prevádzky. Na webovej stránke www.protherm.sk, pod heslom „Financovanie kotlov Protherm“ podľa regiónov možno vyhľadať, ktorého Protherm partnera treba kontaktovať. Firma Enertop patrí medzi spoľahlivého partnera Protherm. Radi vám odporučíme najvhodnejší systém vykurovania s kotlom značky Protherm a pripravíme vám cenový návrh k obojstrannej spokojnosti.

Ak máte záujem dozvedieť sa viac, s radosťou sa podelíme o našu odbornosť, cenné skúsenosti a tipy, ktoré Vás určite oslovia. Vyplňte kontaktný formulár.

Spoločnosť ENERTOP je špecialista v oblasti kúrenia a chladenia s cieľom zabezpečiť energeticky efektívne riešenie stavbám. Domácnostiam, firmám a developerom  prinášame zvýšenie komfortu tepelnou pohodou, úsporu financií a dlhodobú spokojnosť.

Pošlite nám správu

Rýchly kontakt

Spoločnosť ENERTOP je špecialista v oblasti kúrenia a chladenia s cieľom zabezpečiť energeticky efektívne riešenie stavbám. Domácnostiam, firmám a developerom  prinášame zvýšenie komfortu tepelnou pohodou, úsporu financií a dlhodobú spokojnosť.

Informácie

Rýchly kontakt