Články

Moderná a luxusná podlahová krytina ideálna pre podlahové kúrenie

Keramická dlažba je ideálna pre podlahové vykurovanie, pretože dokonale eliminuje chlad, dobre akumuluje teplo a sála ho ďalej. V takom prípade môže byť dlažba pokojne umiestnená aj na podlahy v obytných miestnostiach a bude sa po nej dať chodiť príjemne naboso.

Napriek prívlastku príliš chladná je podlaha z keramickej alebo kamennej dlažby obľúbená a praktická najmä v kúpeľniach, chodbách a halách. Chlad možno eliminovať podlahovým vykurovaním, na ktoré je priam ideálna, lebo teplo dobre akumuluje a sála ho ďalej. Kým v zime hreje, v lete bude príjemne chladiť. Stáva sa tak komfortným riešením prakticky vo všetkých miestnostiach interiéru.

Po akej dlažbe siahnuť?

Moderné dezény sa zameriavajú práve na obytné miestnosti, preto imitujú nielen drevo, ale aj textil, kožu, výnimkou nie sú ani dlažby pripomínajúce tapetové či kobercové vzory. Skvelé sú aj imitácie prírodného kameňa.

Farebné varianty sú neobmedzené:

·         Obľúbené je pololesklé a matné spracovanie povrchu.

Správny výber dlažby úzko súvisí s priestorom, do ktorého je určená:

·         Malé priestory opticky rozšíria malé formáty alebo mozaiky, svetlé farby a dlažba pokladaná na koso.

·         Veľké formáty priestor zjednotia a dodajú mu vzdušnosť.

·         Tmavá dlažba navodzuje pocit istoty a spolu s veľkými formátmi dodá miestnosti exkluzivitu.

·         Mozaika ľahko vyrieši zaoblené hrany a tvary.

·         Dlažba s formátom XXL – súčasný trend interiérovej dlažby sú veľkoformátové dlažobné prvky. Pri takejto dlažbe vznikajú veľké ucelené plochy s minimom škár. Dlažba opticky zväčšuje priestor.

·         Stálou módnou záležitosťou sú rektifikované rozmery dlaždíc s rovnomerne upravenou hranou na kladenie s tenkou škárou.

Trendy keramickej dlažby:

  • Glazovaný gres so špeciálnou povrchovou úpravou – postupným brúsením a leštením sa docieli zrkadlový lesk.
  • Ide o sériu s vynikajúcimi technickými vlastnosťami: zrkadlový lesk, jednoduchá údržba, odolnosť voči vlhkosti a škvrnám, mrazuvzdornosť a úplná rovnosť.
  • Glazované sú často využívané v interiéri, samozrejme vhodné na podlahové kúrenie.
  • Keramické dlažby si vyberajte kalibrované alebo ratifikované (ide o zabrúsené hrany vypálených produktov). Sú výhodné v tom, že škára medzi nimi môže byť úzka.
  • Na podlahové kúrenie sa neodporúča dlažba bez škár.

Ak máte záujem dozvedieť sa viac, s radosťou sa podelíme o našu odbornosť, cenné skúsenosti a tipy, ktoré Vás určite oslovia. Vyplňte kontaktný formulár.

Spoločnosť ENERTOP je špecialista v oblasti kúrenia a chladenia s cieľom zabezpečiť energeticky efektívne riešenie stavbám. Domácnostiam, firmám a developerom  prinášame zvýšenie komfortu tepelnou pohodou, úsporu financií a dlhodobú spokojnosť.

Pošlite nám správu

Rýchly kontakt

Spoločnosť ENERTOP je špecialista v oblasti kúrenia a chladenia s cieľom zabezpečiť energeticky efektívne riešenie stavbám. Domácnostiam, firmám a developerom  prinášame zvýšenie komfortu tepelnou pohodou, úsporu financií a dlhodobú spokojnosť.

Informácie

Rýchly kontakt